معرفی افرا صنوبر سبز ایرانیان

شرکت افرا صنوبر سبز ایرانیان(اولین تولید کننده چوب بستنی در ایران) با تحقیقات و تلاش های مستمر در طی چند سال اخیر در داخل و خارج از ایران، با عنایت الطاف الهی و در سایه دانش فنی و فعالیت های مهندسی بومی جهت تحقق شعار "خواستن توانستن است" ، با تکیه بر اطلاعات علمی و با بهره گیری از مدیریت صحیح منابع در دولت تدبیر و امید در مورخ ششم اردیبهشت ماه سال یک هزار و سیصد و نود و سه در استان مرکزی ، کیلومتر 75 اتوبان تهران - ساوه ، شهرستان زرندیه ، شهرک صنعتی مامونیه کلنگ زنی شد و پس از 8 ماه پیگیری توسط مدیران خبره جهت دسترسی به مناسب ترین فرآیند تولید با تجهیز شدن به ماشین آلات با کارایی بالا و بکارگیری روش های نوین مهندسی کیفیت بر اساس صدای مشتری (VOC)، در مورخ 1393/10/01 وارد عرصه تولید چوب بستنی شد. هدف اصلی احداث و راه اندازی این شرکت جلوگیری از واردات چوب بستنی و خروج ارز از کشور و اشتغالزایی برای جوانان این مرز و بوم ، رسیدن به تولید انبوه محصولی با کیفیت و تامین نیاز بازار داخلی است که علاوه بر آن افق دید خود را به صادرات به سمت بازار کشورهایی نظیر ( دانمارک، ترکیه، عراق ، افغانستان و ...) سوق داده است و برای دستیابی به این امر با اطمینان پیش می رود.

واحد های مستقل شرکت:

این شرکت متشکل از 6 واحد مستقل با عملکرد موازی و هماهنگ جهت تولید محصول به شرح ذیل می باشد :

1-واحد چوب بری

2-واحد پخت

3-واحد تولید

4-واحد تفکیک

5-واحد لبگرد

6-واحد بسته بندی

واحد چوب بری

در این واحد چوب ها پس از تایید بازرسین واحد کنترل کیفیت ( کنترل کامل از لحاظ کیفیت و ابعاد ) به انبار چوب منتقل و با ابزارهای مکانیکی مناسب به قطعات استاندارد تعیین شده تبدیل و در قفسه های متحرک بطور صحیح چیده می شوند و پس از انتقال به واحد پخت توسط اپراتور پخت وارد محفظه بخار می گردد.

واحد پخت

فرآیند صحیح پخت تعیین کننده کیفیت محصول و عنصر اساسی در تولید یک چوب بستنی با کیفیت است. عملیات پخت در این واحد با استفاده از دیگ بخار(بویلر) با سوخت گاز طبیعی انجام می شود که هیچگونه آلایندگی محیطی در بر ندارد. همچنین این واحد مجهز به سیستم کنترلی جهت ثبت اطلاعات و قابلیت ذخیره سازی جهت بازرسی مجدد را دارد.

واحد تولید

این واحد با در اختیار داشتن دستگاه های پیشرفته شامل پنج قسمت پوست کن، روتاری، پانچ، خشک کن و پولیشر می باشد.

1- دستگاه پوست کن و روتاری: این دستگاه ها به ترتیب قابلیت پوست کندن چوب و تبدیل آن به ورقه هایی با اندازه استاندارد دارد.

2- دستگاههای پانچ: قبل از انجام مراحل پانچ کردن و تبدیل چوب های ورقه شده به اندازه ی چوب بستنی، برای عیوب سطحی، ترک و غیره بازنگری می شود.

3- خشک کن و پولیشر: خشک کردن چوب یکی از مراحل حساس تولید می باشد، بطوریکه با تنظیم حرارت، سرعت و میزان حجم تعیین شده چوب ها وارد خشک کن شده و در مرحله بعد جهت صیقلی شدن و جلای بیشتر در چند مرحله پولیش می شود و در نهایت چوب های نیمه ساخته به واحد تفکیک انتقال می یابد.

واحد تفکیک

این واحد مجهز به 40 دستگاه تفکیک می باشد که چوب بستنی های نیمه ساخته بی کیفیت و نامرغوب را با توجه به استانداردهای کیفی تعیین شده جداسازی و از مدار خارج می کند. عملیات تفکیک ضایعات در این واحد توسط دستگاه های مجهز به سنسورهای پیشرفته نوری و پرسنل مجرب انجام می پذیرد و پس از تفکیک به واحد لبگرد منتقل می شود.

واحد لبگرد

این واحد مجهز به 24 دستگاه لبه زنی با تکنولوژی روز دنیا بوده و با توجه به استانداردهای معین، وظیفه آن تراشیدن لبه های چوب بستنی و ایجاد شکل نهایی محصول می باشد. در این واحد چوب های لبگرد شده جهت جلا و صاف شدن بیشتر سطح چوب برای سهولت استفاده مصرف کننده، مجددا پولیش داده می شود.

واحد بسته بندی

محصولات در این واحد به دو صورت باند شده و فله بسته بندی می شوند. این واحد با مجهز بودن به 25 دستگاه بسته بندی فوق پیشرفته و سرعت بالا وظیفه باند کردن چوب های لبگرد شده در بسته های50 تایی را به عهده دارد. همچنین در قسمت فله چوب ها به تعداد 10.000 عدد در جعبه های نهایی قرار می گیرند. دستگاه های مستقر در هر دو قسمت مجهز به سنسورهای نوری جهت شناسایی محصولات معیوب و جداسازی آنها می باشند و کنترل نهایی به صورت 100% توسط پرسنل کارآزموده انجام می شود.

پس از اتمام کلیه مراحل ساخت و تولید ، توسط بازرسین کنترل کیفیت نمونه گیری از محصول نهایی انجام و با حصول اطمینان از کیفیت محصول تولیدی در کارتن های مخصوص (بسته به نوع سفارش مشتریان)بسته بندی و آماده ارسال به مشتریان گرامی می شوند.

معرفی افرا صنوبر سبز ایرانیان